Co znaczy rozdrażnienie i ból brzucha, potem odchodzące gazy?

dziecko, niespełna 2 latka, od 3 dni biegunka (obfita, bardzo płynna, co najmniej 4razy dziennie), zaczęło się od nocnego wymiotowania (raz, bez powtórek), tylko 2ego dnia temperatura 38,5 st.C wieczorem, ogólnie jest ok. 37st.C, podaję napar z suszu jagód, probiotyk, od doby - smectę, elektrolitów nie chce pić, łyk i resztę wypluwa.. był szczepiony Rotarixem. Ogólnie przez większość czasu żywy, bez zmian w zachowaniu, zdarza się rozdrażnienie i ból brzucha, potem odchodzą gazy. Co jeszcze mogę zrobić??

Sa to objawy infekcji pokarmowej.

należy się skontaktować się z lekarzem, objawy które Pani podaje wskazują na infekcję jelitową, można podać dodatkowo enterol, enterosgel pozdrawiam