Co znaczy ten ból podniebienia podczas przełykania?

Witam Od dłuższego czasu (rok) pojawia mi się rano ból podniebienia podczas przelykania. Trwa on bardzo krótko, zazwyczaj wystarczy, że tylko wstanę i zrobię parę króków, albo się czegoś napiję, coś przeżuję. Występuje tylko po przebudzeniu i trwa tylko najwyżej parę minut, ale poza tym nie pojawia się. Podczas picia i jedzenia zimnych rzeczy, na podniebieniu pojawia mi się dziwne nieduże zgrubienie. Nie jest bolesne, ale dosyć łatwo wyczuwalne. Czy to coś poważnego? Pozdrawiam

Lek. Katarzyna Szymczak

To raczej nic poważnego, w razie niepokoju sugeruję wizytę u laryngologa.
Pozdrawiam