Co znaczy ten problem z luźnymi stolcami pojawiającymi się naprzemiennie z normalnymi?

Od kilkunastu tygodni mam problem z luźnymi stolcami pojawiającymi się naprzemiennie z normalnymi. Nie są one wodniste - raczej nieuformowane do końca, najluźniejsze na końcu wypróżnienia, z reguły mają kolor pomarańczowy. Nie mam bóli brzucha, wypróżniam się zazwyczaj rano, raz dziennie. Przed oddaniem stolca pojawiają się gazy, przed tym luźnym bardziej cuchnące. W jesieni leczyłam się na owsiki, miałam również silny stres. Czy to może być przyczyną? Może zaburzenia mikroflory jelit?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.