Co znaczy to wykonywane badanie krzywej insulinowej i cukrowej po obciążeniu 75g glukozy?

Witam. Miałam wykonywane badanie krzywej insulinowej i cukrowej po obciążeniu 75g glukozy 3pkt Insulina: 0 18 1-103 2-169 Glukoza: 0-95 1-160 2-140 żelazo: 213 Przez kilka lat leczona byłam metforminą i hormonami na PCOS. Od kilku miesięcy mam dużą senność i wiecznie jestem zmęczona. Wyniki tarczycy w normie. Co takie wyniki oznaczają? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

wyniki mogą świadczyć o zbyt dużym wydzielaniu insuliny, wskazana wizyta u lekarza diabetologa.