Co znaczy uczucie przeszkody w gardle, a dokładniej przy lewym migdale?

uczucie przeszkody w gardle, a dokładniej przy lewym migdale. Co robić, bo byłem już dwa razy u laryngologa i polecił mi wyłącznie płukanie nadmanganianem potasu i wiesiołek, co kompletnie mi nie pomogło, a problem pozostał bez zmian. Jestem już bezradny, a wiem, że taki stan nie powinien mieć miejsca. Proszę o pomoc

Szanowny panie uczucie przeszkody w migdalku musiałbym osobiście zweryfikować ponieważ przyczyną takiego stanu może być kilka rzeczy od zwykłej infekcji powiększenia po infekcyjnego po łagodne guzy nowotworowe i raki migdałka wiek pana wskazuje raczej iż nie jest to zmiana nowotworowa tylko zapalna w tej sytuacji z dużym prawdopodobieństwem pokusił bym się o podejrzenie że jest to albo jakaś torbiel pozapalna albo wypełniająca kryptę migdałkowe wydzielina zwana również detryt m lub złogami migdałkowe mi czy kamieniami migdałkowy mi w takim przypadku oczywiście Leczenie zachowawcze nie jest skuteczne i rzadko kiedy udaje się pacjentowi skutecznie pozbyć uczucia przeszkody w gardle Trzeba sprawdzić czy nie ma tam na przykład złogów które przy ucisku nałóg migdałkowy zaczynają wychodzić z krypty w takim przypadku najbardziej skuteczną metodą leczenia jest laserowa waporyzacja migdałka podniebiennego z odparowaniem krypty migdałkowe i oczyszczenie migdałka z zalegającej wydzieliny zabieg zwykle wykonywany jest jednorazowo i pozostawia trwały dobry efekt zapraszam www.laryngologbydgoszcz.pl