Czym jest biała narośl na migdale?

Witam, zauważyłam biała narośl na migdale, coś podobnego do popkornu, o nieregularnych kształtach. Co to może być? Coś poważnego ? Dodam ze mam uczucie dyskomfortu podczas jedzenia i lekki ból

Szanowna pani narośl to zwykle zmiana egzofityczna czyli wyrastające na zewnątrz jakieś struktury z opisu który pani podaje najprawdopodobniej jest to wystający detryt czyli kamień migdałkowy Który zalega głęboko w krypcie takie krypty potrafią być nawet na kilka centymetrów głębokie w nich zalegają resztki jedzenia bakterie śluz nabłonki wszystko to jest uformowane wokół tego zdarza się stan zapalny i wtedy pacjent ma ból dyskomfort i zaburzenia połykania lub jeśli nie ma stanu zapalnego to po prostu przeszkadza to wygląda nieestetycznie i nierzadko bardzo brzydko pachnie należy z tym udać się do laryngologa w przypadku detrytu nie ma wskazań oczywiście do usunięcia migdałków Natomiast jeśli detryt zalega często powoduje dyskomfort ból uczucie przeszkody to należy udać się do laryngologa celem kwalifikacji do wykonania waporyzacji laserowej migdałka podniebiennego można taki detryt i głęboko ukryte usunąć lub przynajmniej zmniejszyć likwidując w ten sposób ból zaleganie wydzieliny i nieprzyjemny zapach Zapraszam serdecznie
Www.laryngologbydgoszcz.pl