Co znaczy wynik b-HCG?

Mam 24 lata i jestem kobieta. Miałam dość regularne miesiączki, ale coś się podziało. Byłam u ginekologa i nie wykrył ciąży. Ostatnia miesiączka była 3 czerwca i do tej pory jej nie mam. Lekarz przepisal mi L*** (syntetyczny progesteron) i to ma przyspieszyć okres.

Zrobiłam, zanim zaczęłam ją stosować, test b-HCG i wyszło 8,3 mUI/ml. Co to może oznaczać? Dziś zrobiłam test ciążowy i wyszedł negatywnie, jak 3 wcześniejsze, które robiłam. Bardzo proszę o odpowiedź, bo może już przez stres i nerwy zatrzymuję ję sama:( Boję się, ale liczę na odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań - tylko lekarz prowadzący, znając Ciebie i Twoją historię oraz mając możliwość wykonania dodatkowych badań, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl