Co znaczy, że mam piersi o budowie gruczołowej?

Mam 19 lat, jestem kobietą. Miałam robione usg piersi i w wyniku jest napisane "obie piersi o budowie gruczołowej z zaznaczonymi zmianami o charakterze MFC; doły pachowe wolne".

Proszę o szybką odpowiedź. Pilne!

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam serdecznie.

W badaniu nie ma niczego niepokojącego. Piersi u młodych kobiet mają budowę gruczołową. Obecne są też zmiany o charakterze mastopatii czyli łagodnego zwyrodnienia piersi. Więcej na temat mastopatii znajdzie Pani na stronach naszego serwisu.

Pozdrawiam serdecznie