Co zrobić, aby lepiej widzieć z bliska?

Witam Mam 27 lat około 1.5 roku temu miałem operację na zacme oko prawe. Wszystko było ok. Ale poszedłem na badania do medycyny pracy i lekarz powiedział że z bliska mam zaburzone widzenie przestrzenne. Ale z dalej jest ok. A potrzebuje pozytywnej opinii bo mam pracę powyżej 3 m. Da rade to wyleczyc ? A i 2 pytanie czy można skorygować oko operowane żebym widział z bliska np. Tekst w gazecie ? Okulary czy coś?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u okulisty i ustalenie optymalnego postępowania