Co zrobić, aby wyniki badania krwi wróciły do normy?

Witam. Wykonałam kontrolne badanie krwi. Morfologia w normie, jednak te pozycje mnie martwią: 1.Aminotransferaza alaninowa(ALT)(l17)- 38 U/l norma: 10-31. 2. Cholesterol całkowity- 205 norma: 115-190. Nie pokoją mnie te wyniki. Co mogą oznaczać? Jak powrócić do normy? Lekarz skierował mnie na kolejne badanie krwi za 2 miesiące. Co mogę do tego czasu zrobić żeby wyniki wróciły do normy? Karolina.

Dobry wieczór,

Podwyższony ALAT może wskazywać na cechy uszkodzenia komórki wątrobowej, na szczęście jest tylko nieznacznie podwyższony. Proszę zakupić sobie Sylimarol i przyjmować 3 x dziennie przed posiłkami, wątroba powinna się zregenerow]wać. Na podwyższony cholesterol polecałbym na początek odpowiednią dietę dla osób z hiperlipiedmia oraz regularny wysiłek fizyczny. Jeśłi to nie pomoże to będzie potrzebna dlasza diagnostyka i ew. leczenie, ale niech Pani będzie dobrej mysli.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz