Co zrobić po tym zabiegu kosmetycznym?

Witam. 2 tygodnie temu wykonałam zabieg makijażu permanentnego brwi. Zabieg był robiony 9 listopada, tego dnia wieczorem pojawił się u mnie stan podgorączkowy, który trwa do dzisiaj.. Pigment nieprzyjął się, jest bardzo blady, praktycznie niewidoczny. Nie ukrywam też, że mogę mieć problemy hormonalne. Co dalej robić ? A

Dzień dobry, zabieg makijażu permanentnego składa się zazwyczaj z 2 wizyt. Drugie spotkanie odbywa się po najwcześniej miesiącu od dnia pierwszego i polega ono na uzupełnieniu i wzmocnieniu koloru. Stan zdrowia nie wątpliwe wpływa na osadzenie się barwnika w skórze a toczący się w organizmie stan zapalny eliminuje wówczas ciało obce jakim jest barwnik. W związku z tym ilość barwnika która mogła się osadzić będzie mniejsza, nie mniej jednak proszę wziąć pod uwagę również że barwnik w skórze stabilizuje się kilka tygodni. Na początku osadza się on w głębszych warstwach naskórka i po zejściu strupków wydaje się, że go nie ma, a gdy już się ustabilizuje to barwnik wówczas może wybić i makijaż permanentny będzie wyraźniejszy niż zaraz po odpadnięciu strupkow.

Zaburzenia hormonalne również mają wpływ na to jaka ilość zostanie przyjęta przez skórę.

Proszę skontaktować się także z osobą wykonującą zabieg.

Pozdrawiam serdecznie

Justyna Sobczyńska

Flawless skin