Co zrobić po zakłuciu?

Dzień dobry, dziś przypadkowo ukułam się igłą po makijażu permanentnym otwierając pudełko, igła co prawda była może 2 tygodniowa. Nie chciałabym, aby wyśmiano mnie na pomocy doraźnej, ranę odkaziłam octaniseptem. Czy powinnam pójść do lekarza rodzinnego w kolejnym dniu czy pójść dziś na pomoc doraźną, a może odpuścić temat?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli jest to igła wielorazowego użytku (choć powinno się używać sprzętów jednorazowych), to zawsze należy się liczyć z możliwością zakażenia wirusami zapalenia wątroby czy wirusem ludzkiego niedoboru odporności (HIV). W takim wypadku powinna Pani udać się po poradę do lekarza.