Co zrobić w przypadku kaszlu z krwią?

Mój ojciec ma kaszel z krwią był dwa tygodnie w szpitalu mówili ze to infekcja Co robic? Dziękuje za odpowiedz

Dzień dobry,

Z całą pewnością konieczne jest wykonanie rtg klatki piersiowej (zakładam jednak, że było wykonane). Jeśli objawy będą się utrzymywały mimo wyleczenie infekcji konieczna będzie bardziej szczegółowa diagnostyka - badanie w kierunku gruźlicy, kontrola układu krzepnięcia, ew. tomografia komputerowa klatki piersiowej - po wcześniejszej konsultacji u specjalisty chorób wewnętrznych lub pulmonologa - szczególnie jeśli Pana tata był lub jest palaczem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz