Co zrobić w przypadku naruszenia pieprzyka?

Od dawna mam białego odstającego pieprzyka po lewej stronie na szyi, nigdy nic mu nie było aż do wczoraj. Noszę krótki naszyjnik i zaplątał się on w ten pieprzyk przez co mocno go podrażnił. Pieprzyk zaczął boleć i zrobił się czerwony. Teraz za każdym razem jak go dotykam albo dotknie koszulki to boli i coraz bardziej robi się czerwony. Co z tym zrobić? Czy to jest groźne?

Lek. Michał Lenard

Za Pani opisu nie wynika, aby była to groźna zmiana. W razie wątpliwości może Pani skierować się do lekarza rodzinnego, który oceni zmianę i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!