Co zrobić w przypadku opuchlizny po urazie kostki?

Ponad dwa tygodnie temu miałam uraz kostki, przez kilka dni nie mogłam chodzić, kostka była trochę spuchnięta i sina, nie wybrałam się z tym do lekarza bo stwierdziłam, że to tylko stłuczenie i ból z kilka dni minie i faktycznie tak było, dziś jest ponad dwa tygodnie od urazu i niestety opuchlizna cały czas jest, nie jest ona duża, ale jednak jest, mam też ograniczone ruchy tą stopą, nie mogę nagle skręcać i wyginać. Czy to normalnie przy zbiciu kostki, żeby opuchlizna i ograniczenie ruchu nadal trwały ?

Lek. Tomasz Budlewski

sądzę że wskazana wizyta u ortopedy i ew wykonanie np usg stawu skokowego aby ew zobrazować co dokładnie się wydarzyło.