Co może znaczyć taki ból kostki?

Ostatnio kiedy szybko szłam, zaczęła boleć mnie kostka. Minął juz 2 tydzien. Dopoki chodze i ruszam sie to kostka nie boli. Ale wystarczy ze usiade i zaczyna mocno bolec. Bol jest pulsujacy. Nie ma mowy o "obracaniu" stopa w powietrzu. Co to moze byc?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą się pojawić z różnych przyczyn. Najprawdopodobniej jednak mogło dojść do przeforsowania stawu skokowego lub jego urazu. W takich przypadkach wymagany jest kontakt z ortopedą celem wykonania odpowiednich badań i zastosowania ewentualnego leczenia.

Urazy kostki możemy podzielić na kilka rodzajów. Stłuczenie kostki należy do jednej z lżejszych dolegliwości, ponieważ nie dochodzi podczas niej do zmian w budowie kości. W takim przypadku oprócz bólu występuje też czerwona opuchlizna i krwiak. Jeżeli mamy do czynienia ze skręceniem kostki, to wtedy pojawia się problem w obrębie więzadeł, podobnie jak przy zwichnięciu. Najgorszym urazem jest ten powodujący złamanie kostki, podczas którego dochodzi do negatywnej ingerencji w struktury kostne, objawia się ono silnym bólem, obrzękiem i niemożnością poruszania stopą.

W Pani przypadku taki stan może być spowodowany też przeciążeniem stawu skokowego, który wystąpił po nadmiernym wysiłku fizycznym.

Zalecamy kontakt z ortopedą, aby dostać odpowiednie preparaty pomagające na taką dolegliwość.

W wolnej chwili może się Pani zapoznać z naszymi artykułami dotyczącymi urazów stawu skokowego:

https://uroda.abczdrowie.pl/skrecenie-stawu-skokowego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.