Dlaczego kostka jest czerwona?
Dwa tygodnie temu miałam wypadek, w którym zwichnęłam kostke. Lekarz włożył mi nogę w gips, który po 3 dniach został zdjęty ze względu na bardzo dużą opuchliznę, a noga została umieszczona w orteze. Zostało wykonane także powtórne RTG, które wykazało delikatne pęknięcie kostki. Wszystkie krwiaki na stopie już mi się goją, jednak od kilku dni widzę, że kostka jest zaczerwieniona, delikatnie z obrzękiem i swędzi. Czy to oznacza, że się goi? Czy jest z tym inny problem?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
w odpowiedzi na Pani pytanie, chcielibyśmy zachęcić do ponownego kontaktu z lekarzem ortopedą. Z Pani relacji wynika, że doszło do zwichnięcia kostki. Zostało ono przebadane: wykonano badania obrazowe (RTG). Zastosowano leczenie z zastosowaniem gipsu oraz ortezy. Wydaje się, że jest ono częściowo skuteczne, gdyż krwiaki na stopie się goją. Niemniej jednak kostka ponownie obrzękła i jest zaczerwieniona. Dlatego też warto byłoby pokazać ją lekarzowi, aby ocenił jej faktyczny stan. Możliwe, że ten obrzęk wynika z procesów gojenia jednak nie można tego stwierdzić jedynie na podstawie przedstawionego przez Panią opisu.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://uroda.abczdrowie.pl/skrecenie-nogi
https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-kostki-przyczyny-objawy-zapobieganie-leczenie-i-powiklania
https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy