Co oznacza taka opuchnięta kostka?

Witam w wtorek doznałam zwichnięcia rzepki, została ona nastawiona oraz mam orteze na 3 tygodnie , sytuacja wygląda tak że od kilku dni mam strasznie opuchnięta stopę i kostkę oraz czuje mrowienie , z leków biorę zastrzyki w brzuch . Także kolano jest opuchnięte bardzo i boli czy powinnam udać się do lekarza czy to jest normalne

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry

zwichnięcie rzepki jest poważnym urazem wymagającym odpowiedniego leczenia. Uszkodzone kolano powinno być poddane szeregowi badań, takich jak badanie rentgenowskie, USG czy rezonans magnetyczny. Na podstawie ich wyników można ocenić charakter urazu i zaproponować odpowiednie leczenie. W Pani przypadku ważne jest aby ponownie skonsultować symptomy z lekarzem prowadzącym. Przy zwichnięciu rzepki, opuchlizna okolic kolana jak najbardziej może się utrzymywać. Opuchnięcie kostki jest prawdopodobnie wynikiem przemieszczania z części kolanowej pod wpływem grawitacji. W takim przypadku należy zadbać o dłuższy czas odpoczynku w ciągu dnia w pozycji leżącej, najlepiej z nogą na podwyższeniu. Odczuwane mrowienie może być wynikiem ucisku opuchlizny lub niewłaściwie założonej ortezy na nerwy i naczynia krwionośne.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://uroda.abczdrowie.pl/zwichniecie-rzepki,

https://uroda.abczdrowie.pl/zwichniecie-kolana.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.