Zwichnięcie rzepki i wynik USG kolana

Zwichniecie rzepki. 3 tyg temu miałem zwichniecie rzepki. Poniżej prześle opis stanu kolana po USG. Płyn 2 cm w stawie nadrzepkowym oraz przyrost błony maziowej 8mm. Zaburzenie struktury więzadła pobocznego piszczelowego w części promaksymalnej. Uszkodzenie lub przerwanie troczków przyśrodkowych.Chrząstka stawowa mierne zmiany zwyrodnieniowe, zwłaszcza w miejscach obciążeń.Zmiany niewielkie w echostrukturze rogu przedniego łąkotki przyśrodkowej. Proszę o informację na temat leczenia tego urazu.

Zwichniecie musi być natychmiast nastawione ( często można to zrobić samemu prostujac kolano). Po pierwszym zwichnięciu wystarczy unieruchomienie kolana w gipsie lub ortezie na 6 tygodni potem rehabilitacja. Jeżeli doszło do kolejnego zwichnięcia należy leczyć operacyjnie