Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 7 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co robić z tym bólem stawu skokowego po urazie?

ból stawu skokowego miesiące po skręceniu W lipcu skręciłam kostkę, niestety nie mogłam sobie pozwolić na odpoczynek i zaniedbałam skrecenie(chodziłam, dźwigałam ciężkie rzeczy) mimo tego po jakimś miesiącu wróciło wszystko do normy ale skręciłam te sama kostkę drugi raz i również mogłam sobie pozwolić jedynie na dzień leżenia w łóżku, i tu pojawia się moje pytanie. Co mi może być jeśli kostka mnie dalej boli , nie puchnie, nie sinieje ale bardzo często mnie w niej jakby kłuje? do tego stopnia ze potrafię krzyknąć z bólu...
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie, chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem ortopedą i fizjoterapeutą. Z Pani relacji wynika, że tę samą kostkę skręciła dwukrotnie. W obu przypadkach nie miała Pani możliwości się oszczędzać i odciążyć nogi. Nie miała Pani jednak silnego zasinienia, opuchlizny czy ostrego bólu. Co jakiś czas pojawia się jednak kłucie, które bywa bardzo bolesne. Z tego też względu wizyta u ortopedy wydaje się być niezbędna. Lekarz sprawdzi w jakim stanie jest Pani noga, ale też nie jest wykluczone, że trzeba będzie wykonać USG lub RTG tego miejsca. Na podstawie wykonanych badań będzie można stwierdzić, z jakiego powodu ten ból nadal się pojawia i dlaczego ma taki charakter.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://uroda.abczdrowie.pl/skrecenie-stawu-skokowego

https://portal.abczdrowie.pl/zwichniecie-kostki-przyczyny-objawy-zapobieganie-leczenie-i-powiklania

https://uroda.abczdrowie.pl/fizykoterapia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy