Co może znaczyć to uczucie w stawie skokowym?

Witam . Mam następujący problem . Codziennie rano czuje jakbym miał zwichnięta prawy staw skokowy . Po rozchodzeniu ból przechodzi i resztę dnia jest ok . Pod kostka od wewnętrznej strony zrobiło się zgrubienie . Lekarz zlecił rtg które wyszło bez żadnych uszczerbków oraz zbadał kwas moczowy który był w normie . Teraz jestem zapisany do ortopedy ale oczywiście na NFZ czas oczekiwania jest dość długi . Jakieś podpowiedzi co to może być ?
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 2 miesiące temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

przyczyn bólu stawu skokowego może być wiele. Lekarz, który Pana diagnozował, wykonując zdjęcie RTG oraz badanie kwasu moczowego we krwi, wykluczył jakiekolwiek złamania czy pęknięcia w obrębie kostki oraz wystąpienie dny moczanowej. Kolejnym zalecanym krokiem będzie konsultacja ortopedyczna. Specjalista przeprowadzi z Panem wywiad medyczny oraz zleci dodatkowe badania. Dla przykładu USG stawu skokowego pozwoli przebadać tkanki niewidoczne na zdjęciach RTG, np. aparat więzadłowy, błonę maziową oraz zweryfikuje ruchomość ścięgien, kości i stawu. W razie potrzeby może zlecić także wykonanie rezonansu magnetycznego, niezwykle dokładnego badania obrazującego wszystkie struktury tworzące staw skokowy. Lekarz zapyta także, czy przypomina Pan sobie jakiś niepokojący ruch nogi poprzedzający pojawienie się nawracającego bólu w kostce. Uwzględniając wyniki badań, specjalista zaproponuje dalsze leczenie, najprawdopodobniej uwzględniające czasowe ograniczenie ruchomości stawu (założenie ortezy) i jego odciążenie. Następnie zleci zabiegi rehabilitacyjne, które pomogą zredukować ból i poprawią motorykę stawu.

Więcej na podobne tematy przeczyta Pan w artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/staw-skokowy-budowa-urazy

https://portal.abczdrowie.pl/usg-stawu-skokowego-charakterystyka-wskazania-przebieg-badania-badane-struktury

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty