Co zrobić w przypadku torbieli podczas starania się o dziecko?

Witam , mam 21 lat staram się o dziecko od stycznia , w grudniu przestałam brać tabletki antykoncepcyjne , ogólnie w styczniu cykl 44 dni ale rozumie że przerwałam branie tabletek więc moglo być to spowodowane tym potem niby się normował 33 i 31 dni cykl ale nagle w kwietniu już 20 dni cykl trwał a kolejny 43 i następny 40 , lekarz dał mi duphaston ale nie na wywołanie tylko żebym brała od 19 dnia cyklu na regulację okresu , 1 wszy cykl z lekiem cykl 31 dni ale już kolejny 38 dni , dodam że nie miałam monitoringu cyklu czy wogole u mnie owulacja występuje , nie miałam badań żadnych konkretnych w, na własną rękę zrobiłam kilka miesięcy temu progesteron który był w normie ,w lipcu jak byłam to lekarz zrobił USG i było wszystko w porządku ze względu że ostatni cykl trwał znowu mimo duphastonu 38 dni wybrałam się ponownie do lekarza ( 2 miesiące od poprzedniej wizyty) okazało się że mam 6 cm torbiel , lekarz zlecił test Roma który wyszedł w porządku , jednak marker Ca 125 wyszedł podwyższony 42,8 , dopiero w domu zaczęłam analizować i szukać informacji , bo podczas wizyty byłam kompletnie zestresowana , wizytę mam dopiero 22.10 , bardzo chce mieć dziecko , wystraszyłam się że może to być endometrioza , skoro prawdopodobieństwo raka jest niskie a Ca 125 podwyższone to proszę mi powiedzieć jak powinnam to sprawdzić , iść do innego lekarza , zaczekać , czy co mogę w tej sytuacji zrobić , Niewiem jaka to torbiel czy endometrialna bo tego mi lekarz nie powiedział , dodam że to lekarz u którego bylam drugi raz i z kasy chorych więc zdaje sobie sprawę że ten sprzęt może być słabszy niż w gabinecie prywatnym ,dlatego Niewiem co robić czy wybrać się prywatnie czy czekać na tą wizytę , jak to zweryfikować i czy branie duphastonu bez sprawdzania owulacji i badań było tu zasadne ( wcześniej duphaston zlecił inny lekarz , ten kazał brać na torbiel od 16 do 26 dnia cyklu ) bardzo proszę o odpowiedź bo się martwię i Niewiem co robić , pozdrawiam

Proszę spokojnie poczekać na wizytę u ginekologa, sprzęt jest odpowiedniej jakości aby przeprowadzać badania pacjentów w ramach NFZ. Lekarz Pani powinien wszystko wyjaśnić, proszę pytać na wizycie. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.