Co zrobić z nawracającą opuchlizną przy aparacie ortodontycznym?

Noszę aparat ortodontyczny. Jakieś 2-3 miesiące temu zostały mi założone pierścienie na siódemki. Jednak jedna z moich siódemek jest dosyć krótka i pierścień jest na tyle szeroki, że jego cześć jest wsunięta aż w dziąsło. Pytałam lekarza o ten pierścień przy ostatniej wizycie i podobno wszystko z nim w porządku, ale od paru dni czuje że to miejsce jest spuchnięte. Wcześniej zdażyło mi się to ze dwa razy, ale teraz pojawiła się dodatkowo ropa. Stąd pytanie, czy pierścień może być umieszczony aż tak wysoko, że jest „wbity” w dziąsło, czy nie uszkodzi mi to zęba albo samego dziąsła? Co mam zrobić z nawracającą opuchlizną w tym miejscu?

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl