Co zrobić z tą przetoką zęba u dziecka?

Witam, U mojego syna (6 lat) jakiś czas temu zrobiła się przetoka, ząb został otwarty była to czwórka na dole po prawej stronie. Teraz zauważyłam, że z tej dziurki wystaje jakby dziąsło..nie wiem trochę krwawi przy szczotkowaniu, zadzwoniłam do stomatologa ale w recepcji powiedzieli mi,że wiztytę mogę mieć za 2 tygodnie dopiero. Czy można tak długo czekać czy mam szukać innego stomatologa i potrzebna jest pilna wizyta. Poproszę o pomoc bo sama nie wiem co robić.

Witam,

W przypadku który pani opisuje wytworzył się prawdopodobnie tzw. polip pochodzący od dziąsła zarastającego ząb mleczny. Często występuje to w zębach z dużym ubytkiem tkanek, zębach otwartych. Do czasu wizyty u swojego stomatologa należy utrzymywać bardzo dobrą higienę otwartego zęba - szczotkowanie miękką szczoteczką po każdym posiłku. W gabinecie proszę wykonać RTG opisanego zęba i podjąć odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam