Co oznacza ból zęba po lekkim uderzeniu paznokciem w zęba?

Witam. Spotkałam się z takim problemem: stuknęłam niedawno paznokciem w zęba (górna jedynka) i odczułam nietypowy ból, jakby ból nerwa. Wystraszyłam się, bo przeszył mnie niesamowicie. Przy normalnym dotyku już nic nie bolał. W momencie kiedy przejechałam paznokciem po zewnętrznej stronie to poczułam dołek, ząb nie jest gładki, tylko w okolicy dziąsła jest dołek, a później już normalny. Okazało się ze stukając w ten dołek wywołuje to dziwny ból. Tylko w tym miejscu. Proszę o pomoc

Witam serdecznie,
czy ząb reaguje podobnym bólem przy spożywaniu zimnych lub gorących pokarmów? Przy szczotkowaniu zębów? Możliwe, że występuje u Pani nadwrażliwość zęba. Spowodowana jest ona głównie odsłonięciem zębiny (a tam kanalików z zakończeniami nerwów), najczęściej w okolicy szyjki zęba, tuż przy dziąśle. Odsłonięciu tego miejsca sprzyja wiele czynników, od nieprawidłowej metody szczotkowania zębów, stosowanie szczoteczki o zbyt twardym włosiu czy zbyt abrazyjnej pasty do zębów, stany zapalne w obrębie dziąseł po inne uszkodzenia szkliwa w tej okolicy.
Zalecałabym dalszą diagnostykę, badanie u lekarza stomatologa, który potwierdzi lub wykluczy to rozpoznanie.
Pozdrawiam