Co zrobić z tymi częstymi biegunkami?

Witam! Od dłuższego czasu mam częste biegunki. Podczas badania na kolonoskopii pobrano mi wycinki do badania histopatologicznego z następujących odcinków: I jelito kręte, II wstężnica, III zstępnica, IV odbytnica. Badanie orzekło następujące wyniki: I Enteritis minimalis. II Colitis chronica simplex. III Colitis chronica exacerbata erosiva. IV Proctitis minimalis. Czy Oznacza to jakieś choroby, które można wyleczyć?

Oznacza to różnego nasilenia zmiany zapalne we wszystkich odcinkach jelita, najbardziej zaawansowane w zstępnicy. Wymagają one starannego leczenia przez lekarza specjalistę gastroenterologa. Prawdopodobnie jest to choroba przewlekła, czyli będzie trwać całe życie.