Wynik kolonoskopii i badania histopatologicznego

Witam, moje dziecko miało robioną kolonoskopię i o to wynik badania histopatologicznego: Esica- Colitis chronica activia. Naciek zapalny o małej aktywności, bez zmian śluzówki. Odbytnica- Colitis chronica activia. Naciek zapalny o dużej aktywności, z destrukcją pojedyńczych krypt gruczołowych. Co to oznacza? Czy są jakieś choroby? Czy wszystko da się wyleczyć? Jak dalej postępować?

Lek. Tomasz Budlewski

Przewlekłe aktywne zapalenie jelita grubego. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniego postępowania. Proszę konieczni udać się do lekarza pediatry, najlepiej do lekarza gastroenterologa dziecięcego, po badaniu lekarz określić odpowiednie postępowanie.