Co zrobic, żeby miesiączki były regularne?

co mam zrobić zeby moje miesiączki były regularne (mam 18 lat i miesiączkuje od 3 lat) niestety 2 pierwsze dnie są straszne ( bolą mnie plecy szczególnie niżej, pachwiny, podbrzusze a do tego zaraz przed krwawieniem mam mdłości!!) nie mam wcześniej żadnych objawów i nigdy nie wiem kiedy ,,to" wypadnie. czasem cykl trwa 33, 39,78 itp. dni wiec są strasznie nieregularne .. nie chciałabym iść jeszcze do lekarza ginekologa gdyż jest to dla mnie krępujące(zaznaczam że jeszcze nie współżyłam ) K.K

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią nieregularne cykle, w połączeniu z dolegliwościami bólowymi zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. Nie powinna się Pani zatem krępować, tylko dla dobra swojego zdrowia, udać się na konsultację do specjalisty ginekologa.