Dlaczego nie mam regularnej miesiączki?

Witam ! Mam 19 lat. Chciałam zapytać o dość klasyczną dolegliwość. Od 4 lat miesiączkuję. I zazwyczaj nie mam objawów jak inne Panie. Problem polega na tym że mój okres jest totalnie nieregularny. Raz na trzy miesiące raz na dwa różnie to bywa. Nie byłam jeszcze u ginekologa i jestem dziewicą. Chciałam zapytać czy ta nieregularność jest na tyle poważna by udać się do ginekologa na badanie ? I właśnie tu powstaje druga cześć mojego pytania. Jakich badań miałabym ewentualnie się spodziewać ? Proszę o szybką odpowiedz

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeśli nie zaczęła Pani współżyć warto w tym wieku odbyć pierwszą wizytę kontrolną u ginekologa, nawet jeśli wszystko jest w porządku. W Pani wypadku tym bardziej taka wizyta jest wskazana ze względu na nieregularne miesiączki. Podstawą na takiej wizycie jest klasyczne badanie ginekologiczne. Dodatkowo być może lekarz wykona usg oraz zleci badania z krwi, ale to zależy od wyniku poprzednich badań. Także zachęcam Panią do wizyty u ginekologa.