Jakie badania wykonać przy zaniku miesiączki?

Doczytałam już, że brak miesiączki może być spowodowany nadwagą. Nie mam okresu już dłuższy czas, chociaż był nieregularny odkąd pamiętam - nie tylko przy otyłości. Mam 31 lat i bardzo chciałabym zajść w drugą ciążę. Waże 105 kg przy 170cm. Chciałabym się dowiedzieć jakie są inne drogi -równoległe z utrzymaniem diety, żeby zajść w ciążę. Przecież przy mojej wadze inne kobiety normalnie miesiączkują, zachodzą w ciążę, rodzą trzymając się prawidłowego odżywania. Jakie badania powinnam wykonać?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przede wszystkim powinna Pani udać się do ginekologa w celu diagnostyki braku okresu. Przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne, na które oczywiście może mieć wpływ otyłość.

Lekarz zbada Panią i zleci odpowiednie badania, dzięki którym będzie można poznać przyczynę braku miesiączki. To konieczne, aby rozpocząć leczenie mające na celu przywrócenie menstruacji. Zachęcamy więc do takiej wizyty – zwłaszcza, jeśli planuje Pani ciążę.

Przyczyny braku okresu zostały opisane w jednym z naszych artykułów. Znajdzie go Pani po kliknięciu w poniższy link:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.