Dlaczego mam te bóle brzucha i brak miesiączki?

Witam. Mam 18 lat dziś mija 40 dzień cyklu i nadal nie dostałam miesiączki. Moje wcześniejsze cykle nie były dosyć regularne ale dwa ostatnie trwały po 34 dni. Zrobiłam 3 testy ciążowe wszystkie wyszły negatywne a ostatni stosunek uprawiałam chwile przed ostatnim okresem. W raz z chłopakiem w ostatnim miesiącu uprawialiśmy tylko seks oralny. Denerwuje się bo nigdy mój cykl nie trwał tak długo. Od kilku dni mam bóle podbrzusza które ustają oraz czasami kłuje mnie po lewej stronie brzucha na dole.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w Pani przypadku ciążę można wykluczyć, co potwierdzają wskazania aż trzech testów ciążowych. Natomiast brak menstruacji przy jednoczesnym odczuwaniu bólu podbrzusza o charakterze skurczowym jest dobrym znakiem, wskazującym na to, że na osi podwzgórze – przysadka mózgowajajniki nie doszło do żadnych zaburzeń, które mogłyby spowodować zatrzymanie miesiączki.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu.

Stąd też przyczyny hormonalne prawdopodobnie można również wykluczyć. Proszę się zastanowić, czy w ostatnim czasie nie miała Pani nadmiernie stresujących sytuacji – one mogą powodować nadmierne wydzielanie się męskich hormonów płciowych – lub czy nie doszło do znacznej utraty wagi, gdyż obecność określonej ilości tkanki tłuszczowej jest niezbędna do wydzielaniu się hormonów regulujących cykl miesiączkowy. To najczęstsze przyczyny braku miesiączki.

Jeżeli jednak okres nie pojawi się lub kolejne cykle będą równie długie, wówczas konieczna będzie wizyta u ginekologa w celu ustalenia źródła zaburzeń menstruacji.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-przyspieszyc-okres.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.