Dlaczego nie mam objawów miesiączki?

Mam 18 lat ostatni raz współżyłam 2 tyg temu lecz z prezerwatywa i mój chłopak nigdy się nie spuszcza w niej kiedy jest we mnie, tez zawsze sprawdza czy nie było żadnej dziurki bo wiemy ze nie tylko seprma ma plemniki, wiec raczej mogę wykluczyć ciąże tutaj. Okres mi się spóźnia już 3 dni (ostatni był 01.09) też nie mam żadnych objawów by się zbliżał (bolące piersi, ból podbrzusza itd…, tylko zapstrzony trądzik) a zawsze się pojawiały, mam śluz taki sam jaki jest zawsze przed miesiączka galaretkowaty i nie ciągnący się lecz już od kilku dni praktycznie nic nie leci a jak już to taki żółtawy co chyba wygląda trochę jak twaróg lecz przyschnięty i nie jest go za duzo.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, powodem braku miesiączki może być ciąża, nawet pomimo zastosowania antykoncepcji mechanicznej podczas stosunku. Należy pamiętać, że skuteczność prezerwatyw wynosi 98%, co oznacza, że istnieje ryzyko zapłodnienia. W związku z tym warto byłoby wykonać test ciążowy.

Innymi przyczynami spóźniania się menstruacji mogą być: stres, infekcja (intymna, jak i całego organizmu), nieodpowiednie żywienie, nagłe przytycie lub schudnięcie, zaburzenia hormonalne, więc gdyby test był negatywny, a krwawienie się nie pojawiło, zaleca się odbycie wizyty kontrolnej u lekarza, zwłaszcza, że występują u Pani żółte, twarogowate upławy, które mogą świadczyć o obecnej infekcji (jej inne objawy to: ból podbrzusza, świąd, zaczerwienie, pieczenie).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wtorny-brak-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/wczesne-objawy-ciazy-brak-miesiaczki-nudnosci-wymioty-zmiana-apetytu-bolace-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/nieregularne-miesiaczki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.