Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy brak kolejnej miesiączki może być spowodowany tabletką?

Dzień dobry, Chciałabym zapytać czy mogę wykluczyć ciążę, jeżeli wspolzylam 06.03. , a 07. 03 przyjelam tabletke 72 h po. Po 10 dni dostalam skapego okresu. Po 25 dniach od stosunku test beta pokazał wynik ujemny. Wykonałam też testy ciążowe 5 tyg po stosunku, które również są ujemne. Czy brak kolejnej miesiączki może być spowodowany tabletka a ciaze moge wykluczyc?
KOBIETA, 31 LAT 4 tygodnie temu

Wstyd nie zapytać - ciąża bez opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

testy ciążowe potwierdzają brak ciąży, stąd nie ma Pani powodu do obaw. Brak miesiączki spowodowany jest zapewne drobnymi zaburzeniami hormonalnymi wywołanymi tabletką 72h po.

Antykoncepcja awaryjna zawiera dużą dawkę hormonów steroidowych, które pozostają nie bez wpływu na gospodarkę hormonalną kobiety – mają na celu zatrzymanie owulacji. Do najczęstszych działań niepożądanych związanych z zażyciem pigułki antykoncepcji postkoitalnej są bóle podbrzusza, plamienia acykliczne, a także zaburzenia cyklu miesiączkowego, w tym opóźnienie miesiączki.

Proszę spokojnie oczekiwać na menstruację, a jeżeli w najbliższych dniach się nie pojawi, warto zwrócić się do ginekologa, choć proszę pamiętać, że być może do unormowania menstruacji dojdzie dopiero w kolejnym cyklu.

Więcej informacji na temat antykoncepcji awaryjnej oraz skutków ubocznych, jakie za sobą pociąga w naszym artykule, zachęcam do zapoznania się z nim: https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-poronne-bez-recepty-czym-sa-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy