Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to pobolewanie podbrzusza może mieć związek z tymi tabletkami?

Witam. Ok 27h po stosunku zażyłam escapelle. W dniu miesiączki dostalam krwawienie jednak trwało ok.4 dni, a normalnie trwa 6. Po miesiączce zrobilam 4 testy ciążowe (czulosc 10mlu),ostatni był 10 dni po skończeniu miesiączki (32 dni po stosunku) i wszystkie wyszły negatywne. Jednak pobolewa mnie podbrzusze. Czy może to być spowodowane zażyciem escapelle? I czy testy są wiarygodne?
KOBIETA, 26 LAT około miesiąca temu

Jak wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

negatywny wynik testu ciążowego oznacza, że nie ma Pani powodu do obaw – bardzo niewiele jest sytuacji, w których można mówić o wyniku fałszywie negatywnym i zazwyczaj ma to związek z zażywanymi lekami, mającymi w składzie hormon beta hCG.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Natomiast warto wiedzieć, że tabletka „po”, czyli antykoncepcja postkoitalna, zwana także antykoncepcją awaryjną, zawiera potężną dawkę hormonu steroidowego, który może w istotny sposób wpłynąć na gospodarkę hormonalną organizmu. Do najczęstszych skutków ubocznych zażycia tabletki „po” należą mdłości i bóle głowy, ale także bóle podbrzusza i tymczasowe zaburzenia miesiączkowania.

Wiele kobiet ma obawy związane z tymi pigułkami, a to dlatego, że mogą powodować opóźnienia miesiączki bądź plamienia śródcykliczne. Nie świadczy to jednak o nieskuteczności pigułki „po” i zazwyczaj ma charakter przemijający – już w kolejnym cyklu dolegliwości powinny ustąpić.

Odsyłam do naszego artykułu, powinien rozwiać Pani wątpliwości: https://portal.abczdrowie.pl/jak-wyglada-antykoncepcja-po-stosunku.

Proszę pamiętać, że działanie antykoncepcji awaryjnej jest jednorazowe i po zażyciu jej trzeba pamiętać o skutecznym zabezpieczaniu się przed ciążą.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy