Przewlekłe nieregularne miesiączki

Witam!

Moim problemem jest nieregularne miesiączkowanie. Problem ten pojawił się na samym początku. Pierwsze miesiączkowanie miałam w wieku ok. 15 lat i od tamtej pory jest to okres nieregularny. Obecnie mam 23 lata (w listopadzie) i nic nie pomogło. Jedynie dzięki tabletkom antykoncepcyjnym miałam regularny okres, przestałam ich używać ze względu na to, że nie chcę się nimi ciągle faszerować. Miałam robione badania hormonalne i wyniki wyszły w normie (niestety obecnie nie jestem w stanie napisać wyników jakie wyszły). Ginekolog rozkładał ręce na moje nieregularne miesiączkowanie, nie dając mi żadnych nadziei na poprawienie tego stanu bez zażywania hormonów. Nie wiem, czy to ma jakieś znaczenie, ale śluz mam niemalże codziennie biały, rzadko delikatnie żółtawy. Czy jest jednak jakaś szansa na to, żeby unormować to miesiączkowania? I czy jest ryzyko bezpłodności?

Witam!

Nieregularne miesiączki nie budzą naszego niepokoju przez pierwsze 2 lata. Po 24 miesiącach cykle powinny być regularne. Gdy tak się nie stanie, wskazane jest przeprowadzenie diagnostyki hormonalnej. Jak sama Pani napisała, wykonywała Pani już badania hormonalne. Niestety nie wspomina Pani, jakie. Trudno jest mi zatem wypowiedzieć się na temat stanu Pani zdrowia i rokowań. W obecnej sytuacji powinna Pani zgłosić się do specjalisty, najlepiej ginekologa-endorynologa, który zinterpretuje dotychczasowe wyniki badań i najprawdopodobniej zleci dodatkowe. Niezbędne wydaje się być wykonanie badań obrazowych - USG tv oraz cytologii.

Pozdrawiam