Czy można stosować tabletki na nieregularne miesiączki?

Witam! Mam 16 lat i strasznie nieregularną miesiączkę. Zdarza się tak, że występuje po kilka razy w miesiącu po parę dni, czasami nawet 3 razy w miesiącu po 4, a nawet 5 dni. Są takie miesiące, kiedy jest regularna co 28 dni . Boje się iść do ginekologa, jak zapewne większość dziewczyn w moim wieku, ale wiem że muszę. Chciałam zapytać, czy jak będę u ginekologa czy badania na tak zwanym samolocie będą mnie czekać i czy lekarz przepisze mi tabletki hormonalne?
16 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie!

Jeśli rozpoczęłaś miesiączkowanie kilka lat temu i nadal jest ono bardzo nieregularne powinnaś zgłosić się do lekarza ginekologa, on na pewno Ci doradzi co i jak. Badanie może być konieczne, ale nie musi jeśli jesteś dziewicą. Jeśli będzie to Twoja pierwsza wizyta, może warto zgłosić się do kobiety ginekologa. Myślę, że to będzie łatwiejsze przełamanie pierwszych lodów.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty