Jak diagnozować nieregularne miesiączki?

Jakie badania z krwii mogłabym wykonać by sprawdzić co jest powodem nieregularnych miesiaczek i obfitych?Chciałabym je zrobić prywatnie by do ginekologa iść już z wynikami.Czy jest możliwe przez tampony uszkodzenie błony dziewiczej,i co oznaczają skrzepy krwii po wyciągnięciu tampony?Jak przełamać strach i wstyd przed badaniem u ginekologa(po ostatniej wizycie miałam uraz bo lekarz był niedelikatny przy badaniu i bardzo bolało a jestem dziewicą)?Dziekuje

Bez wizyty u ginekologa mnie da sie tego zrobic. Koszty mogą byc duże . Lepiej wyregulowacć tabletkami hormonalnymi ale trzeba zbadac