Czy fakt, że nieregularnie miesiączkowałam może mieć wpływ na poczęcie dziecka?

Kilka miesięcy po urodzeniu stwierdzono u mnie zwichnięcie stawu biodrowego. Zrobiono mi zdjęcie RTG i wówczas poinformowano mamę, że ryzykiem wykonania tego może być bezpłodność. Pierwszą miesiączkę dostałam przed 14. rokiem życia. Miesiączkowałam nieregularnie, bywało, że nie dostawałam okresu nawet przez pół roku. Ginekolog podawała L***, po której zawsze występował okres.

Zaburzenia miesiączkowania trwały do 21. roku życia. Obecnie wszystko się uregulowało, cykl miesiączkowy trwa 28. dni i nie mam już żadnych problemów. Planuję dziecko i zastanawiam się, czy fakt, że nieregularnie miesiączkowałam może mieć wpływ na poczęcie dziecka? I czy to możliwe, że po prześwietleniu grozi mi bezpłodność?

23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nieregularne miesiączkowanie w przeszłości nie musi oznaczac problemów  z zajściem w ciążę. Przez  dwa lata po pierwszej miesiączce jest normą. Jednorazowo wykonane zdjęcie RTG nie powinno także obniżyc płodności.
Jednak dopiero rozpoczęcie starań o dziecko zweryfikuje Pani obawy związane z ewentualna bezpłodnością.