Dzień poczęcia dziecka

Miałam nieregularne miesiączki. Stosowałam tabletki antykoncepcyjne przez ok. 5 lat, kiedy przestałam nie miałam okresu przez ponad pół roku, po tym okresie dostałam miesiączkę i zaszłam w ciążę. Ostatnią miesiączkę miałam 6.09.2010 a 8.11.2010 mój ginekolog z usg odczytał, że jest to 6 tyg 4 dn. ciąży. Czy mogę obliczyć, którego dnia zostało poczęte moje maleństwo, bardzo zależy mi na odpowiedzi. Z góry dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Po wyliczeniach na podstawie badania USG wychodzi, że do poczęcia doszło 24.09 br. Pragnę jednak nadmienić, że  o ile jest to możliwe ze względu na termin wystąpienia ostatniej miesiączki, nie jest to całkowicie pewne. Badanie USG nie jest bowiem aż tak dokładne, a wyliczenie wieku ciąży oparte jest jedynie na statystykach i porównaniu rozmiarów płodu.
Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że do zapłodnienia doszło dzień wcześniej, lub później.
Pozdrawiam.