Nieregularna miesiączka i skurcze podbrzusza

Witam. Mam prawie 16 lat, miesiączkuje od ponad 1,5 roku, niestety moje miesiączki są nieregularne. Ostatnio miesiączkę miałam pod koniec września. W październiku nie dostałam w ogóle. Dziś jest 11 listopada (miesiączki wciąż nie mam). Ostatnio występują u mnie dziwne napady, tzn. skurcze podbrzusza. Są one okropne! Nie do wytrzymania. Boję się, że coś jest nie tak. Nie współżyłam z chłopakiem, więc ciążę wykluczam. Bardzo proszę o jakąś radę. Z góry dziękuje.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

W pierwszych dwóch latach miesiączkowania okresy mogą być nieregularne. Po upływie tego czasu cykle powinny się znormalizować.
Objawem niepokojącym są dolegliwości bólowe podbrzusza. Mogą one być spowodowane np. zapaleniem przydatków. Należy również rozważyć czy ich powodem nie jest choroba układu moczowego.
Proponuję jak najszybszą wizytę u lekarza pierwszego kontaktu. Konieczne jest zbadanie brzucha.

Pozdrawiam