Skurcze podbrzusza i jelit, mdłości i bóle

Witam serdecznie, Od około dwóch miesięcy, w okolicach podbrzusza i jelit, występują u mnie silne skurcze. Potrafią być na tyle silne, że nie dają normalnie funkcjonować. Występują one nieregularnie tzn. raz, dwa razy w tygodniu, czasem nawet 3 ale to rzadziej. Ostatnim razem doszło do tego jeszcze uczucie mdłości, było mi niedobrze. Moje pytanie, czym to może być spowodowane? Jak temu zapobiegać? Kobieta, 20 lat.

Mogą to być objawy zespołu jelita drażliwego. Do postawienia prawidłowej diagnozy potrzebne jest badanie fizykalne i wywiad. może Pani uzupełnić to testem na nietolerancję pokarmową.