Nieregularne miesiączki i bolesne miesiączkowanie

witam, mam 18 lat i miesiączkuje od 3 l. , mam bardzo nieregularny okres (własnie pojawił mi sie okres po 33 dniach wczesniejsze cykle 39 , 79! 45) w dniu kiedy dostaje okres mam mdłości , podczas pierwszych 2 dnie bolą mnie pachwiny, podbrzusze, plecy a najbardziej przy miednicy wraz z nią. miesiączka trwa u mnie 6 dnie. nie współżyje. czy jest jakas mozliwosc wyregulowania mi miesiączki. nie byłam jeszcze u ginekologa i nie chcialabym ,,siadac" na fotelu ginekologicznym.prosiłabym o pomoc K:)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji konieczna jest wizyta u specjalisty ginekologa. Lekarz po zbadaniu oraz ocenie wyników badań dodatkowych wdroży odpowiednie leczenie mające na celu złagodzenie występujących objawów.