Cukier na czczo w cukrzycy ciążowej poniżej 40

Co oznacza cukier na cczo w cukrycy ciążowej ponizej 40?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom glikemii jest znacznie obniżony. Z opisu wynika, że cierpi Pani na cukrzycę ciążową - koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem prowadzącym (diabetologiem, ginekologiem). Konieczna jest taka modyfikacja leczenia, by glikemia nie obniżała się do takiego poziomu.

Jest to za niski poziom, nie podała jednak Pani czy otrzymuje Pani insulinę. Taki spadek może być związany z za wysoką dawką wieczornej insuliny. Z drugiej strony wiem, że nie można wykluczyć błędów przy pomiarze dlatego w skrajnych wartościach zalecam wykonanie jeszcze raz pomiaru z drugiego palca. Proszę tez pamietać, że przed pomostem należy ręce umyć jedynie mydłem i dokładnie wytrzeć do sucha. Nie powinno się tez krwi wyciskać z palca.