Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co szybko zjeść, by obniżyć poziom cukru?

Lucjan od tygodnia robi sobie zastrzyki z insuliny, poziom cukru jest nierówny - 10,5, po 2 godzinach 15.00 i martwię się, bo mimo diety wciąż cukier jest wysoki. Mimo że insulinę wstrzykuje po 20 rano i 22 ml wieczorem, to po godzinie cukier wynosi 23.5, jest bardzo, bardzo wysoki. Proszę o radę, jak zbić cukier.  

ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Witam serdecznie.

Jeżeli mimo prawidłowo prowadzonej diety utrzymują się tak wysokie poziomy glikemii, prawdopodobnie konieczna jest modyfikacja farmakoterapii. 

Jeżeli dotychczas poziomy cukru na podanych dawkach insuliny były prawidłowe, konieczne jest wyjaśnienie, co stało się przyczyną zmiany poziomów glikemii. Być może przyczyną jest na przykład tocząca się infekcja.

Z całą pewnością konieczna jest wizyta u prowadzącego diabetologa, a jeżeli termin będzie odległy, wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego. Proszę nie zwlekać, źle wyrównana cukrzyca jest przyczyną wielu powikłań.

Pozdrawiam.
 

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy