Dlaczego mam wahania cukru w ciąży?

Obecnie jestem w 37 tygodniu ciąży i zauważyłam, że zdarza się, że mój cukier po 1 godzinie od posiłku jest w normie, natomiast 2 godziny po posiłku jest wyższy. Czym jest to spowodowane, wstrzykuję sobie insulinę 4 razy na dobę, a cukry przeważnie skaczą po podwieczorku, czy jem za duży posiłek? Staram się jeść regularnie, chodzę na spacery.

Witam serdecznie,
w takim przypadku wahania poziomu cukru są spowodowane nieprawidłową dietę. Powinna Pani dokładnie przeanalizować listę spożywanych produktów. Określić, gdzie robi Pani błąd dietetyczny. Być może konieczne będzie zmodyfikowanie dawek insuliny.
Przyczyną wahań glikemii może też być stan zapalny w organizmie. To również należy wykluczyć.
Pozdrawiam