Zmiana tabletek na insulinę i skoki cukru

Mój Tato od 5 lat ma świadomość bycia cukrzykiem. Do czasu zawału serca przyjmował jedynie tabletki na obniżenie poziomu cukru stosował odpowiednią dietę. Można powiedzieć, że wyregulował swój cukier. W czasie pobytu w szpitalu (na OIOKU) zaczęto Tacie podawać insulinę. W tej chwili jest juz w domu (po 3 tygodniach szpitalnych) i kontynuuje wstrzykiwanie insuliny. Cukier zaczął mu jednak "skakać". Raz jest za duży raz za mały.Tata denerwuje się, że niepotrzebnie zamieniono Mu tabletki na insul

Istnieją dowody że pacjentów z cukrzycą po przebytym zawale serca uzyskuje się dłuższe przeżycie jeżeli włączymy terapię insuliną. Kilka badań klinicznych nie potwierdziło jednak tej zależności. Na dzień dzisiejszy uznaje się, że korzystna jest kontynuacja leczenia insuliną przez 6 miesięcy po zawale. O przypadku wahań glikemii konieczna konsultacja u prowadzącego diabetologa.