Skoki cukru mimo zalecanych dawek

Witam. Miesiąc temu trafiłam do szpitala z cukrem 500. Po 10 dniach mnie wypisano dając skierowanie do poradni diabetolog. i rozpoznaniem cukrzycy. Zostałam pouczona o diecie i ustalono mi dawki insuliny actrapid 4-6-5 i nocnej insulatard 2 jedn. Mam 56 lat, wzrost 162 cm i waga 51 kg (w ostatnim czasie schudłam około 4 kg). Mój problem polega na tym, iż cukier bardzo mi skacze mimo podawania zalecanych dawek lub ich niewielkiej modyfikacji o 1 jedn i przy diecie. Co robić? Dziękuję za odpowiedź

Proszę napisać jak duże są to wahania - często pacjenci z racji niewiedzy interpretują normalne dobowe wahania wartości glukozy jako nieprawidłowe. Możliwe jest też, że dawki insuliny ustalone w szpitalu mają się nijak do Pani diety i aktywności pozaszpitalnej. Wskazane częste samokontrole glikemii i jak najwcześniejsza wizyta u diabetologa.