Cukrzyca typu 2 a obniżeniu poziomu cukru

witam moja babcia ma cukrzyce typu2 dostaje dwa rodzaje tabletek ale cukier skacze ze147 na230 a nawet na257 czym można jeszcze spróbowac go zbic oprócz tabletek
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Nieprawidłowe, podwyższone poziomy glikemii wskazują na konieczność modyfikacji farmakoterapii. Pani babcia powinna się zatem zgłosić do specjalisty diabetologa. Być może wystarczające będzie podwyższenie dawki leków doustnych. Jeśli nie, być może koniecznie będzie rozpoczęcie insulinoterapii.Warto także zwrócić uwagę na dietę Pani babci. Istnieje bowiem takie prawdopodobieństwo, że nieprawidłowe poziomy glikemii są wynikiem tylko nieprawidłowej diety.