Skoki cukru u 82-latki

Witam, moja babcia ma 82 lata , ostatnio strasznie skacze jej cukier ( po udarze, szybko z nego wyszła, chodzi, normalnie funkcjonuje..) jednak zostają te skoki.. ma dwa rodzaje insuliny- od swojej Pani Doktor, jednak to również nie pomaga.. tak jakby nie działała w ogóle insulina... poziom skacze od 300 - 400 .. Co robić?? wczoraj babcia była w szpitalu a lekarz dyżurujący podwyższył tylko jednostki.. dziś jest to samo ? Proszę o pomoc...

Trudno podać drogą internetową trafną poradę. Przebycie ostrego incydentu naczyniowego często powoduje rozregulowanie cukrzycy. Pacjent może wymagać wówczas istotnych zmian leczenia - np. wdrożenia tzw. intensywnej insulinoterapii opartej o 4 lub więcej infekcje insuliny na dobę. Z drugiej strony wiek Pani babci może stanowić przeciwwskazanie do tej terapii. Proponuję kinsultację z prowadzącym diabetologiem i to w Pani obecności aby miała Pani możliwość przedstawienia swoich uwag.