Co jest przyczyną skoków cukru?

Dziecko choruje na cukrzyce Typu 1 od roku od niedawna ma wachania cukru na wieczór idzie spać z cukrem 90 - 100mg/dl ok godz 20.00 natomiast o godz.21.30 gdzie dostaje baze insuliny dziecko ma wysoki cukier do ko 200 mg/dl. Co jest przyczyną takich skoków cukru jeżeli dobrzw jest podawana dawka insuliny.

Lek. Tomasz Budlewski

A jak wyglada kolacja i podwieczorek jak. Wymiennikami ? Konieczna wizyta u diabetologa i Ew diagnostyka